חיפוי קיר בזכוכית בא כתחליף לקרמיקה או החרסינה הישנה, בשיטה זו משתמשים בפלטות זכוכית גדולות שבאות לחפות על קירות במטבח וחדר הרחצה בעיקר. הטרנד החדש הזה תופס תאוצה ומשמש כחלופה לחיפויים המסורתיים.

חיפוי קירות בזכוכית, עיצוב בזכוכית, חיפוי קירות, עיצוב הבית, המגזין לעיצוב פורטל בית משותף

סוגי הזכוכית שמשתמשים בה לחיפויי קירות

בחיפויי קיר משתמשים בזכוכית חזקה מאוד שעוברת טיפול מיוחד בשלב הייצור שלה, טיפול זה הופך אותה לא רק לחזקה מאוד אלא גם אם הזכוכית נשברת היא נשברת לחתיכות קטנות מאוד ובכך בעצם נמנעת סכנת ההיחתכות. בנוסף, הזכוכיות עוברות תהליך שנקרא חיסום והן עמידות בטמפרטורות גבוהות כך שהן יכולות בקלות לשמש כחיפוי בסמוך לכיריים או במקלחת עצמה. מרבית הזכוכיות צבועות בצבעים ובמגוון גדול מאוד של דוגמאות והצבע הופך אותן לאטומות כך שלא רואים את הקיר אותו הן מכוסות.

יתרונות השימוש בחיפוי קירות בזכוכית

אז לשימוש החיפוי קיר מזכוכית יש כמה יתרונות; אחד היתרונות הוא שבחיפוי זה משתמשים בפלטה אחת גדולה המכסה את כל הקיר בלי חיבורים כמו בחרסינה למשל, ובכל נמנעות בעיות של רטיבויות בקיר במידה והחיבור לא נעשה בצורה מקצועית בעיה נפוצה בחיפוי חרסינה למשל. יתרון נוסף הוא שזכוכית היא חומר שקל לנקות ובמטבח לכלוכים כמו שמן מהבישולים הוא בעיה נפוצה. זכוכית גם עמידה באופן יחסי  מפני כתמים או פגיעות בחומר עצמו וכמעט אינה דורשת תחזוקה. יתרון נוסף וחשוב מאוד בעולם העיצוב, הוא מגוון האפשרויות העיצוריות שיש בחיפוי קיר מזכוכית, מגוון הצבעים של הזכוכית, מגוון ההדפסים שניתן להשתמש בהם ומגוון האפשרויות הופך את המוצר למוצר מוצלח ומבוקש בשוק.

אז לא לאבד את הראש כשבוחרים בחיפוי קיר מזכוכית

יש לזכור שכשבאים לבחור חיפוי קיר שהחיפוי הולך להישאר איתכם הרבה זמן, והדבר נכון גם לגבי חיפויים אחרים. אז בגלל המגוון העצום בדגמים ובצבעים ובגלל שמדובר במה שאופנתי עכשיו, כדאי לבחור בשיקול דעת ולהשקיע מחשבה ולבחור דגם של חיפוי שיתאים לכם גם בעוד מספר שנים. נכון שבעונה זו צבע X הוא שיא האופנה אבל יתכן והצבע הזה לא מתאים לכם ובעוד מספר שנים תרצו להחליף אותו. אז אל תיכנעו לאופנה אלא בחרו מראש צבע ודוגמה שתואמים את האופי שלכם ושל הבית שלכם.

יש לכם שאלות בנושא עיצוב הבית? פנו לפורום עיצוב הבית של פורטל בית משותף.