נשמע פשוט אבל מדריך קצר זה נועד לכל האנשים שסיימו שיפוץ, רוצים להחליף את השטיח בסלון או עוברים לבית חדש. המאמר נכתב בשיתוף עם דויד אשכנזי – שטיחים שאין לאחרים.

שטיח מוגדר ככיסוי רצפה עבה אשר קובע את האוירה ואת כל הטון העיצובי של החלל בו הוא פרוש.

שטיחים | שטיחים בעבודת יד | בחירת שטיח |  | המדריך לעיצוב הבית | פורטל בית משותף

מגוון הוא טעם החיים! משפט זה מאוד נכון כאשר מגיעים לשלב בחירת השטיח הנכון לביתך או למשרד. המבחר האדיר של שטיחים מודרנים ישאיר אפילו את הלקוח הבררן פעור פה. הם קיימים במידות רבות, צורות, צבעים וטקסטורות, אך לדאבוני, רוב האנשים בוחרים שטיח לא נכון. רוב האנשים מתלוננים שהשטיח קטן או גדול מדי.

הבעיה לא נגמרת בטעות בבחירת גודל השטיח. מתווספים אליה בעיות הקשורות למחיר השטיח, צבע וסגנון. לשטיח יש את היכולת להרוס או לבנות את העיצוב של החלל. אתה צריך לבחור את השטיח האחד, אשר יתאים בצורה מושלמת לאזור שאתה מעוניין לפרוש עליו את השטיח, והוא צריך להיות בצבע שיסתדר וישתלב עם שאר הפריטים בחלל. אתה צריך להגדיר את השטח שתרצה להניח בו את השטיח לפני שאתה יוצא למסע הקניות המפרך. ובנוסף, עליך להחליט על התקציב, על הגוון הנכון וכמובן הסיגנון שישתלב הכי טוב בביתך.

בחירת גודל השטיח קריטית ביותר, וכדאי להיוועץ עם בעל מקצוע לגבי עניין זה. הרבה מאוד פעמים אני נפגש עם לקוחות בביתם, לאחר שהשקיעו הרבה מאוד כסף בריצוף חדש, והטענה העיקרית היא שאינם מעוניינים לכסות את הריצפה הכל כך יפה, ומעוניינים בשטיחים קטנים. אני מבין לליבם, אך מאידך, תמיד יש לבחון את החלל, ולבחון כיצד נראה שטיח גדול וכיצד ייראה שטיח קטן. להפתעת הלקוחות, כאשר מניחים כל סוג של שטיח על רצפה יפה, פועל אפקט ההדדיות בצורה כל כך מדהימה. הרצפה נראית יפה יותר והשטיח כמובן מקבל מסגרת מדהימה עוד יותר.

כלל ברזל הוא, שהשטיח מגדיר את החלל. וככל שהשטיח גדול יותר, החלל ייראה גדול יותר ולהפך. רוב האנשים מבינים את זה רק כאשר הם רואים במו עיניהם את ההבדל, כיצד נראה שטיח קטן בחלל גדול, ושטיח גדול בחלל קטן. פה רובם טועים. אז חשוב ביותר, לפני קנייה, לבחון את עניין הגודל.

עד לא מזמן, היינו צריכים לרוץ מחנות אחת לשנייה בחיפוש אחר העסקה הטובה ביותר הקיימת בשוק. זו הייתה משימה מאוד לא פשוטה, והיינו נשארים עם די מעט אפשרויות. בנוסף, הוצאות השיטוט המתווספות למחיר השטיח. השעות הרבות שעוברות עד שמחליטים ומוצאים.

לקוחות רבים מתקשים בקניית שטיח. הכמות שבה ניתן להתרשם בחנות הינה מוגבלת, כי לאחר שרואים מספר שטיחים, העין מתרגלת, מתבלבלים, הכל נראה אותו הדבר, הצבעים נראים שונה בחנות וכו'. נתקלתי בלא מעט לקוחות שקנו שטיחים כאקט של ייאוש מרוב חיפושים אינסופיים. ובינינו, בכל החנויות רואים את אותו הדבר.
למזלנו, קיימת אופציה אחרת הקשורה לקניות אונליין. ע"י חיפוש מהיר באינטרנט, תוכל למצוא את השטיח הנכון אשר יתאים לצרכיך בדיוק. אתה צריך להשקיע כמה דקות בשיטוט בין האתרים השונים ולמצוא את האתר האינפורמטיבי ביותר, כזה שיציין מחירים, גדלים, ויציג תמונות באיכות גבוהה, ואם אפשר, תמונות של שטיחים בבתים אחרים על מנת לקבל רעיונות. חיפוש באינטרנט יוביל אותך לאתרים הטובים והמובילים ביותר בענף, עם המבחר הגדול ביותר הן מבחינת צבע, סגנון ויופי.

אם מצאתם אתר אינטרנט כזה, בידקו את מדיניות ההחזרה שלו, עד כמה המידע על כל שטיח מפורט. החנויות המקצועיות יספקו לכם פתרונות במהירות. הם אפילו יעזרו לכם בבחירה.

כדי לעזור לכם, ולמנוע טעויות שעולות לא מעט כסף, הקמתי את אתר האינטרנט המתקדם ביותר בארץ ובאירופה לשטיחים עם מגוון רחב של למעלה מ-2000 שטיחים.

מה אם אומר לכם שהשירות הוא עד הבית? ואפילו נעזור לכם בבחירה נכונה של גודל השטיח, טרם ההזמנה דרך האתר?

לסיכום, מהיום תוכלו למצוא את השטיח הטוב ביותר ללא כל קושי. המיגוון עצום, האינפורמציה מלאה ומעשירה, ושטיחים כאלו, לא תראו בחנויות, באחריות!

אז שתהיה קנייה מהנה וחיפוש קל ומהיר.

לפרטים נוספים וקניה – דויד אשכנזי – שטיחים שאין לאחרים