מתכוננים לעיצוב הסלון, מה עם שימוש בגבס בעיצוב הסלון? כיום מגוון האפשרויות שבהן ניתן להשתמש בעבודות גבס הוא גדול מאוד, כך שכמעט כל דבר ניתן לעשות בעזרת עיצוב גבס בסלון. סיכמנו עבורכם כמה רעיונות מרכזיים של מה ניתן לעשות בעזרת גבס בסלון.

 נישות גבס בסלוןעיצוב גבס בסלון

בתחום של עיצוב גבס בסלון ישנו שימוש הולך וגדל בבניית נישות מגבס. נישה כן שמה כן היא פשוט יצירת בליטה בקיר בעזרת לוחות גבס. נישות מגבס יכולות לשמש למגוון שימושים, נישה לטלוויזיה או לפלזמה המשתלבת עם הקיר, נישה שמשמשת כארון ספרים במקום ארונות הספרים המסורתיים או נישה לחפצי אומנות שאספנו עם השנים. כיום מקובל מאוד לבנות נישות מגבס לתאורה בנקודות שונות בסלון. ניתן גם לשלב חומרים נוספים כמו עץ ופלסטיק בנישות גבס שעיצבתם ובכך ליצור ארון ספרים מגבס. נישות מגבס יכולות אפילו להחליף תמונות אם בוחרים לעצב נישה בולטת אותה ניתן לצבוע בצבעים שונים. היתרון הגדול של עיצוב נישות מגבס בסלון הוא שהן גם דקורטיביות וגם כמובן פראקטיות.

תקרות – התחום החם של עיצוב גבס בסלון

כיום ניתן להנמיך את התקרה בעזרת גבס במספר רב של צורות. ראשית יש את ההנמכה הקלאסית, שבה בעזרת לוחות גבס בונים 'תקרה' חדשה נמוכה יותר מהתקרה הקיימת. לעיתים קרובות בחלל שנוצר עוברים הצינורות של המזגן. ניתן כיום לבנות תקרה צפה מגבס, תקרה במחסה רק חלק מהתקרה עצמה והיא בנויה מלוחות גבס קטנים יותר. בתקרות אלו בדרך כלל משקיעים תאורה בבסיס התקרה כך שכשמדליקים את התאורה מתקבלת תאורה מעומעמת וייחודית. עיצוב גבס בסלון מאפשר לנו לבנות תקרה מחוררת מגבס כך שהתאורה שקועה בחורים שיצרנו בגבס. תקרה כזו בעצם עושה ניצול חכם בתקרה שהונמכה עי שימוש בגבס.

עיצוב קירות חיץ בעזרת גבס

אפשרות נוספת שבה ניתן להשתמש בעיצוב גבס בסלון היא בניית קיר חוצץ בין הסלון למטבח או בין הסלון לפינת האוכל. קיר חוצץ כזה ניתן לעצבו בצורה דקורטיבית או בעזרת לוחות גבס עם דוגמאות שונות או שימוש בלוחות גבס עם חללים כך שישמשו כמדפים. ניתן להשתמש רק בקיר חלקי כך שתתקבל תחושה של חלל גדול אבל נפרד ולא של שני חדרים נפרדים. את הקיר החלקי ניתן להפוך לשולחן מזנון כך נקבל ניצול טוב של החציצה.