ודאי שמעתם וקראתם אודות פנג שואי, בעיתונות, בספרים, תכניות בוקר, אתרי אינטרנט ופרסומות. סביר להניח כי רבים מכם נתקלו גם בחנויות המוכרות "אביזרי פנג שואי" לכל דורש. על המדפים מוצבים פסלי צבים, פילים, בודהות, צפרדעים, דרקונים, ברווזי מנדרין, גושי מחצבים, מזרקות, פעמוני רוח, מטבעות ועוד. כל אלה מבטיחים הצלחה כלכלית, אהבה ובריאות. ניסים ונפלאות. האומנם? מסתבר שהדברים אינם כה פשוטים. כאשר לקחתי על עצמי את ניהול הפורום בפורטל "בית משותף", הבטחתי כי אפרסם מדי שבוע כתבה, בניסיון לעשות סדר בכל השמועות, עצות ותיאוריות מזויפות, שאין להן ולו דבר במשותף עם פנג שואי קלאסי. שהרי כמעט כולם כבר יודעים לדקלם ש- "פנג שואי היא תורה סינית עתיקה בת אלפי שנים…. ומשמעותה בסינית 'רוח-מים'…" פנג שואי הוא למעשה ענף מתוך גוף ידע עצום המכונה "מטפיסיקה סינית". על-פי המטפיסיקה הסינית, כל אחד נתון להשפעתם של שלושה מאגרי אנרגיה (המכונה צ'י Qi) בחייו:

אנרגיית אדמה: "מזל אדמה" – תוצר של מבנה מגורינו על סביבתו הרחבה. העיסוק באנרגיה זאת מוכר כ- פנג שואי. פנג שואי קלאסי עוסק במניפולציה על אנרגיה, הנמדדת בעזרת שילוב של נוסחאות, חישובים וכלי אבחון שונים וביניהם: אסכולת הצורה, כוכבים מעופפים, DaGua, נוסחאות מים, Pa Chai ועוד (הסברים יגיעו בכתבות המשך). אנרגיית שמיים: "מזל שמיים" – האנרגיה הטבועה בנו עם לידתנו. השיטות המרכזיות, אך לא היחידות, לאבחון והערכת מזל השמיים הן האסטרולוגיה הסינית (הידועה יותר כשיטת "ארבעת עמודי הגורל") ושיטת ה- Qi Men Dun Jia(גם כאן יוסברו המושגים העלומים בכתבות בהמשך).

פנג שואי | עיצוב פנים | פנג שווי | פאנג שוי | פאנג שווי |  אדריכל פנים | עיצוב הבית | עיצוב הדירה | המדריך לעיצוב הבית | פורטל בית משותף

אנרגיית אדם: "מזל האדם"- האדם עומד בתווך, בין השמיים והארץ ומייצר את מזלו בהתנהלותו היומיומית, תוך צבירת קארמה המשפיעה על חייו. אבחון אנרגיית האדם היא תוצר של תהליך מודעות ולימוד, שמוטלת על כל אחד מאיתנו כחלק מקיומנו האנושי. גם אם נספק לאדם בית עם פנג שואי מצוין, הוא עשוי לשגות בצעדיו ולעשות טעויות הרסניות.

קארמה של אדם, מזל של מבנה, אנרגיית שמיים- נשמע מסובך? אכן מסובך. יעוץ מקצועי משלב את שלושת המאגרים, לוקח בחשבון משתנים ונתונים רבים ולכן דורש ידע רב, מיומנות עתירת ניסיון ואחריות. אם ניקח בחשבון שהאנרגיה (Qi) היא בחלקה סטאטית ובחלקה משתנה כל עשור, שנה, חודש, יום ושעה, קיבלנו אתגר גדול. מסיבה זאת, עבודת יעוץ מקצועית ונכונה יש לכנות "יעוץ מטפיסיקה סינית" ולא יעוץ פנג שואי. ודאי הבנתם כבר שלא מדובר בתליית קריסטלים על החלון או הצבת צפרדע בכניסה לבית. פנג שואי אינו גימיק שיווקי או דרך לקשט את הבית. ברור גם שיעוץ מקצועי לא עוסק באינטואיציות ואינו תחביב או עיסוק אגב אורחא. בכתבות המשך, אסביר מושגים בסיסיים, אסכולות, תיאוריות וכלים מרכזיים. ..ואם כבר רכשתם מזרקה – המתינו קצת טרם תפעילו אותה!

אתם מוזמנים להעלות שאלות ותגובות בפורום על המחברת: מיכל עובדת לפי משנתם של המאסטרים ריימונד לו, ג'וזף יו, ג'ואי יאפ ועוד. חברת האגודה הישראלית לפנג שואי. בעלת MA באנתרופולוגיה מאוניברסיטת תל-אביב. עוסקת באמנות, סטיילינג, שיפוץ רהיטים והערכת ענטיקות. פרטי התקשרות: 050-8587378