גינת הבית המשותף, בתים משותפים, בית משותף, תחזוקת גינות, עיצוב גינות, הקמת גינות

לקחתי גרעין גדול של אבוקדו נעצתי בו 4 קיסמים והכנסתי אותו לכוס מים כך שחצי יהיה בתוך כוס המים וחצי יהיה מחוץ למים. לאחר מספר שבועות יצא לו שורש קטן שהלך והתארך וכעת הגיע עד תחתית הכוס, הבנתי שאני צריך לחכות עד שייצא גבעול מהקצה העליון של הגרעין לפני שאני שותל אותו באדמה. האם זה נכון? מתי אני מעביר אותו לעציץ או לאדמה? האם אפשר להשתמש בחול רגיל מהגינה או לקנות תערובת חול? ועל הדרך אשמח לדעת אם בכלל ייצא לי מזה עץ אבוקדו או שכל מה שאני עושה זה לחינם?

תשובתו של גנן:

אם אתה מעוניין לגדלו עד שתוכל לשתול באדמה כמובן עדיף להמתין לקוטר גבעול נאה. על כן יש להמתין שהשתיל יגיע לגובה של כ-15 עד 20 סמ' ויצמיח כמה עלים יפים. אז אני ממליץ להעביר אותו למיכל של כ-30 ליטר מים בכדי לאפשר לצמח להתפתח כמה שיוכל עד השתילה באדמה. לגבי תערובת אדמה, תמיד עדיף לקנות תערובת שתילה, ניתן להשיג כזאת בכל משתלה, שק קטן של 10 ליטר עולה בערך 12 שקלים.

עם זאת תמיד עדיף לקנות שתיל אבוקדו או כל פרי אחר ממשתלה שקונה ממגדלים מומחים, כך תדע בוודאות שהפירות יהיו באיכות טובה, בדרך כלל עושים איחורים והרכבות מעצים באיכות הגבוהה ביותר, כך שאתה יודע מה אתה מקבל לעומת גרעין שלא ניתן לדעת את איכות הפירות, מבחינת גודל וצורה, רק כעבור כמה שנים כשהעץ מניב אותם.

למרות זאת יש משהו מאוד יפה בלשתול ולגדל עץ מגרעין ועד לבגרות.

רוצים לקרוא עוד? פנו לפורום גינון ותיכנון נוף של המוקד לדייר.