כיום קיימים בשוק מגוון גדול של מקלחונים בצורות שונות, זכוכיות שונות, סגירות שונות ועוד הרבה אפשרויות לעיצוב ולהתאמה אישית. אז מה צריך לקחת בחשבון כשמחליטים לא ללכת על הסטנדרט ולעצב בעצמיכם מקלחון בעיצוב אישי, המלצות של המומחים למקלחונים של המוקד לדייר.

תכנון מקלחון בעיצוב אישי

כשמחליטים לעצב מקלחון בעיצוב אישי, הדבר החשוב ביותר הוא תכנון המקלחון. מכיוון שאתם בעצם יוצרים מקלחון בלי לדעת איך יראה בסופו של התהליך, חשוב לבנות תכנון מדויק של מה שאתם רוצים או איך אתם רוצים שיראה. חשוב לקחת בחשבון את החיבורים בין הדלתות, את החיבורים לקירות של חדר הרחצה וכמובן את כל העיצובים המיוחדים שתרצו להכניס למקלחון. כמו כן חשוב להתאים את עיצוב המקלחון לאנשים שיעשו בו שימוש, מקלחון עבור אדם בודד שונה בעיצוב שלו ממקלחון שישמש זוג או ילדים או אדם מבוגר.

מדידה ותכנון הנדסי של המקלחון

אחד הדברים הראשונים הוא מדידה מדויקת של חלקי המקלחון. מכיוון שהזכוכיות במקלחון שכזה הן לא בגודל הסטנדרטי אלא עוברות חיתוך מיוחד חשוב להיות מדויקים בשלב התכנון וההזמנה בכדי שלא יהיו בעיות בשלב ההתקנה. במקרה כזה יש חשיבות לא רק למדידה מדויקת של גודל הזכוכיות אלא מדידה גם של החיבור בין הזכוכיות, החיבור שלהן לקירות חדר הרחצה והחיבור שלהן לרצפת המקלחת. כמו כן יש לקחת בחשבון ולתכנן מראש האם הפתיחה תהיה על ידי מסילה שעליה מחליקה הדלת או פתיחה בעזרת ציר, כל תכנון שכזה מצריך מדידה של שטח המקלחת הקיימת כמובן. מכאן גם נגזר אופי הסוגר, האם מדובר בסוגר מגנטי או סוגר רגיל, שכן לכל אחד מהם יש צורך בחישוב ומדידה.

מקלחון בהתאמה אישית

צורת המקלחון ומספר הדלתות

כאשר מעצבים מקלחון בעיצוב אישי ניתן להחליט על צורתו של המקלחון, פינתי, חזיתי, מעוגל או קטום במידה ומדובר במקלחת, ואמבטיון במידה ומדובר באמבטיה כמובן. כמה דלתות יהיו למקלחון, כמה מהן יהיו מקובעות ולא יהיה ניתן לפתוח אותן וכמה מהן יהיו נפתחות. ניתן גם לשחק עם גודל הזכוכית הנפתחת או גודל הפתח של המקלחון עצמו. ניתן לבחור כמובן לבחרו את סוג הזכוכית, זכוכית חלקה, זכוכית מחוספסת או זכוכית חלבית וכמובן ניתן לבחור שילוב של כמה סגנונות. כיום ניתן גם לבחור זכוכית בצבעים שונים כך שניתן להתאים את המקלחון לקרמיקה או לצבע חדר הרחצה.

מקלחון בעיצוב אישי- שאלה של מחיר כמובן

מכיוון שהגודל הסטנדרטי של מקלחונים הוא 80X80 או 90X90, כל חריגה מהגודל הזה תתבטא במחיר כמובן. כיום כל חברה המייצרת מקלחונים מבינה כי אנשים מעוניינים לעצב בעצמם ומוכנים להשקיע זמן וכסף. חברות אלו נותנות יעוץ וסיוע בתכנון גם מבחינת מבנה המקלחון וגם מבחינה כלכלית לכן מומלץ לקבל יעוץ לאחר שעיצבתם 'בראש' את המקלחון שאתם רוצים.

התקנת מקלחונים

לרכישת והתקנת מקלחונים בהתאמה אישית התקשר למוקד שלנו: 072-2222150 למענה של נציגת המוקד.