הגעתם לשלב הארונות, בחרתם לעצב ארונות הזזה בבית, בחירה עיצובית נכונה. כיום אם ההתפתחות בתחום, ארונות הזזה הם לא רק ארונות אלא גם פריט עיצובי שניתן לעצבו ולהתאימו לעיצוב הכללי של החדר. אז מה חדש בתחום ולמה כולם היום בוחרים בארונות הזזה?

עיצוב הבית, ארונות הזזה, עיצוב בזכוכית, מגזין לעיצוב פורטל ביתמשותף

חומרים המשמשים לעיצוב חיצוני של ארון הזזה

מבחינה עיצובית החלק החשוב ביותר הן הדלתות של הארון. כיום ניתן לעצב את הארון ולבחור במגוון חומרים לדלתות וגם אותם ניתן לעצב מבחינת צבע וצורה. ניתן להשתמש בפורניר שהוא קילוף עץ דק מאוד המגיע במגוון צבעים והדפסים, שימוש בו נותן מראה של ארון קלאסי מעץ. ניתן להשתמש במלמין, שהוא בעצם שרף של עץ חומר בעל גמישות וחוזק, גם אותו ניתן למצוא בצבעים שונים והדפסים שונים. חומר נוסף הוא פורמייקה הקלאסית, פולימר שקל לנקות אותו והוא זול יחסית, חומר זה מתאים לחדרי ילדים וניתן להחליפו יחסית בקלות ברגע שהילד מתבגר והצבע של הארון פחות מתאים לו. כיום גם ניתן להשתמש בחיפוי זכוכית לדלת ארון הזזה וגם האפשרויות העיצוביות רק הולכות וגדלות, ניתן להשתמש בזכוכית בצבעים שונים,עם הדפסים שונים, ניתן לשלב תמונה בדלת עצמה, ניתן לשלב הדפס זהה להדפס שעל קירות החדר ואפילו ניתן לשלב טלוויזיה בדלתות הארון ובכך לחסוך במקום בצורה משמעותית.

סגנונות עיצוב בארונות הזזה

קיימים היום מספר סגנונות עיקריים בעיצוב ארונות הזזה כך שאם לא רוצים לעצב ארון בעצמך ניתן לבחור סגנון עיצוב קיים. הסגנון הקלאסי, בו יש שימוש בחומרים דמויי עץ או ציפוי עץ כל שהארון נראה כמו הארונות הקלאסיים של פעם. כאן גם ניתן להרכיב ידיות אמיתיות כאמצעי לפתיחת הדלתות ולתת לארון מראה של ארון 'רגיל'. הסגנון המודרני, שבו משתמשים בחומרים מודרנים יותר כמו זכוכית ופלטות פורמייקה חלקות, כאן משתמשים בצבעיים יותר נועזים, הדפסים ומשלבים את צבעי הדלת לצבע של החדר כולו.

עיצוב פנימי של הארון- מוצרי פרזול

החלק היותר חשוב בעיצוב ארון הזזה הוא העיצוב הפנימי של הארון.כיום קיימים מגוון מוצרי פרזול ופתרונות אחסון מגוונים ומדליקים שהופכים את מלאכת העיצוב למעניינת יותר. קודם כל מגירות- כיום ישנן מגירות שנפתחות במגע קל, תחליף למגירות הקלאסיות. ניתן לבחור מגירות שקופות כך שניתן לראות בקלות מהמכילה המגירה מבלי להפוך את המגירה כולה. מתקן לאחזקת נעליים ששומר על הנעליים בצורה מסודרת החליף את המגירה התחתונה בארון. מתקן תליה נשלף בעזרת מוט שמאפשר להגיע לקומות העליונות של הארון מבלי לטפס על סולם, קרש גיהוץ מתקפל ועוד פתרונות אחסון יעילים, נגישים ונוחים שניתן לשלבם בארון ההזזה תוך ניצול מרבי של המקום.
כל אלו הופכים את ארונות ההזזה לפיתרון יעיל ואתגר עיצובי מהנה ומבוקש.