עיצוב בגבס הפך בשנים האחרונות למרכיב חשוב בעיצוב הבית. לשימוש בעבודות גבס ישנם מספר רב של יתרונות, הקלות שבהרכבה והפירוק, הגמישות מבחינת יכולת העיצוב בגבס, ועוד. כיום נוסף מרכיב חדש שמרחיב את האפשרויות של עיצוב בגבס, סוגי הלוחות השונים. כיום, מלבד הלוח הרגיל שאותו אנחנו מכירים, פותחו מספר סוגים של לוחות גבס המתאימים לחדרים שונים בבית הודות לתכונות הייחודיות שלהם. הכנו לכם סקירה קצרה על סוגי הלוחות, היתרונות של כל אחד ולמה הוא טוב כשבאים לעצב את הבית:

עיצוב בגבס לכל מטרה- גבס לבן עיצוב בגבס

לוחות הגבס הסטנדרטיים או הגבס הלבן הרגיל יכול לשמש אותנו בכל מה שנרצה בעיצוב הבית. החל מהנמכת תקרה, קירות חוצצים בין חדרים בבית, בניית נישות בסלון או בחדר השינה, מדפים ועוד. לוחות אלו קלים יחסית ונוחים לשימוש לעיצוב ולהרכבה. מגוון האפשרויות שבהן ניתן להשתמש בלוחות גבס רגילים הוא גדול וכמעט כל מה שרוצים ניתן לעשות עם לוחות גבס אלו.

עיצוב בגבס בחדר הרחצה

חדר הרחצה הוא חדר שבו הלחות גבוהה וכמובן יש מים בכל מקום. עד עכשיו לוחות הגבס הרגילים התאימו פחות לחדרים כמו חדר הרחצה, אבל כיום ניתן להשתמש בלוח גבס ירוק שהוא לוח מיוחד בעל עמידות למים ומותאם לחדרים שבהם הלחות היא גבוהה. לוח זה שצבעו ירוק, נבנה עם שכבת וקס מיוחדת בתוכו והיא זאת שהופכת אותו לעמיד בפני מים ולחות מה שהופך אותו לאידיאלי במידה ואתם רוצים לשלב עיצוב בגבס בחדר הרחצה או אפילו במטבח. חשוב לציין כי לוחות אלו לא עמידים במדע ישיר עם מים ולא מומלץ להשתמש בהם כקיר למקלחת למשל, אבל הם בהחלט יכולים לשמש ליצירת גומחה, מדפים, נישה או אפילו הפרדה בין חלקים שונים של חדר הרחצה.

לוחות בעלי מרקם מיוחד לעיצוב בגבס דקורטיבי

כיום ניתן גם להשתמש בלוחות גבס בעלי מרקם מיוחד המאפשרים עיצוב בגבס למבנים מיוחדים. דוגמה ללוחות גבס מעוצבים הם לוחות גבס מחוררים, ניתן למצוא לוחות עם חורים גדולים או חורים קטנים מאוד וכל מה שביניהם. במה ניתן להשתמש בלוחות מחוררים? שימוש אחד הוא יצירת לוח תאורה בעזרת עיצוב בגבס, כאן משתמשים בלוח גבס מחורר עם חורים גדולים כשהנורות יושבות מאחורי הלוח כך שהתאורה המתקבלת היא מעומעמת, כאן בעצם מקבלים גם תאורה וגם מעיין תמונה. כיום ניתן למצוא לוחות גבס עם מרקמים שונים, דמויי עץ או עם דוגמאות שונות, בעזרת לוחות אלו ניתן להשתמש בעיצוב של תקרות דקורטיביות או לחיץ בין חלקי חדר מסוים ועוד מגוון אפשרויות.