לאחר שסוף סוף רכשתם דירה , השלב  הבא הוא לעצב ולאבזר אותה . עיצוב הבית הינו הדבר  המהנה ביותר, אך לא תמיד המטלה קלה. עיצוב הבית משפיע על כל הנראות של הבית ומשקף את טעמם של בני הזוג וכמובן משפיע על האווירה שתשרה בבית, לכן הבחירות צריכות להיות נכונות . אפשר להגיד כי ההחלטות הן החלטות מאוד חשובות שישפיעו על אופי הבית.

עיצוב הבית- איזה החלטות צריך לעשות?

לאיזה החלטות אני מתכוונת? האם לשבור את הקיר החוצץ בין המטבח לחדר אוכל או לא , האם לצבוע קיר דומיננטי בסלון , לשים טפט או אולי בכלל קיר לבנים, האם לבחור בתאורה נסתרת או אולי גלויה או בכלל תאורה תלויה (שנדלרים) כמו של פעם ?מטבח מודרני , קלאסי , כפרי או מטבח עם נוכחות דומיננטית ,אדום בצבעים בולטים? כפי ששמתם לב אין סוף לאפשרויות לכן הבחירות מאוד חשובות ודורשות מחשבה.
אחת מהבחירות הראשונות שאתם נדרשים לעשות בדרך לעיצוב הבית היא בחירת ריצוף , אומנם נראה כי זאת בחירה קלה אך מגוון הריצופים העצום, ומרחב האפשרויות הגדול מעצים את ההתלבטויות, ואינו מקל לקבל את ההחלטה הנכונה והנבונה , בעיקר בשל העובדה שהריצוף ינחה אותנו בהמשך, לכן חשוב לבחור צבע וגודל שיתאים  לסגנון שבחרנו.

עצרו רגע וחישבו, מהו הקו המנחה ומהו הסיגנון שהייתם רוצים בבית?

אפור הוא צבע שהולך היום ומתאים עם הסגנון המודרני אך אפשר לשלב אותו גם עם סגנון כפרי , לבן מבריק בד"כ משמש למראה יוקרתי ומודרני , חום , שמנת – הגוונים החמים מתאימים יותר לסגנון כפרי. ואין סוף לאפשרויות. אני מאוד אוהבת את האופציה של ריצוף לפטו–גרניט פורצלן, ריצוף בעל גימור חדשני אשר נותן מראה מבריק חלקית.הברק המתקבל דומה לזה של האריחים המלוטשים, אך לא אחיד,ריצוף אשר נותן ברק מרשים מאוד אך לא מלא , מצוין לטשטוש לכלוך ,מתאים לריצוף סלון.
הגודל של הריצוף משפיע על תחושת המרחב בבית , יש מגוון רחב 60/60 , 80/80 ,60/120 חשוב שתיקחו בחשבון את גודל הדירה שלכם כי לא כל גודל אריח יתאים ויחמיא למידות הדירה שלכם.

עיצוב הבית

ניתן לראות בתמונה ריצוף לפטו אפור חצי מבריק חצי מט בגודל 60/120 ,המטרה הייתה לתת תחושה של מרחב בסלון.

עיצוב הבית- עיצוב המטבח

הלב הפרקטי של הבית הוא המטבח , כל המשפחה מתאחדת בו לארוחות ויש אומרים שהמטבח יכול להגיד לנו הרבה על דיירי הבית ובד"כ ניתן לראות אותו מכל זווית בבית.
המטבח צריך להיות פרקטי ונוח , המון מקום אחסון , שיהיה בו תחושה של מרחב וכמובן שיהיה מעוצב , לפעמים אנשים חושבים שמטבח צריך להיות יפה כמו בתצוגה אבל במטבח האמיתי ,שנמצא בבית, עובדים ומבשלים לכן הוא צריך להתאים לתנאים .  לא נתקלתי עדיין במטבחי תצוגה עם סירים וריח של בישול באוויר לכן לא כל מה שאתם רואים בתצוגה יתאים לצרכים שלכם.
בבואכם לתכנן את המטבח שלכם ,חשבו על כל הכלים והדברים שאתם צריכים לאחסן בו, על מנת שיהיה לכם אומדן ,פחות או יותר, כמה מקום אחסון אתם צריכים . מיקום של הדברים הוא חשוב. מיינו  מה פחות בשימוש ומה יותר. חשוב מאוד שהעיצוב של המטבח ימצא חן בעיניכם ולא פחות חשוב, ישתלב בצורה מוצלחת עם העיצוב של שאר הבית ובפרט עם העיצוב של חדר האוכל , משום שלא פעם אין מחיצה בין פינת אוכל ובין מטבח. שימו לב לידיות שאתם בוחרים שיתאימו למראה שאתם רוצים לשדר.

עיצוב המטבח

חיפוי למטבח

בחירת החיפוי למטבח היא בחירה לא פחות חשובה מבחירת המטבח  כולו ,כי בחירה לא טובה של החיפוי  תקלקל את המראה של המטבח . לכן חישבו טוב טוב  לפני הבחירה . קודם כל החיפוי צריך להיות קל לניקוי ולא סופג כתמים, אפשר גם להחיות את המטבח דרך החיפוי והנה דוגמא של מטבח מודרני שהיה אפשר ללכת על בטוח עם חיפוי לבן ולהשלים את המראה הנקי והמודרני אבל זה היה יוצר שעמום ובנאליות ולכן הוספתי קצת צבע , בחרתי אריחים בגודל 15/15 בצבע חרדל ,עם שכבת זכוכית דקה, שנותן חיות למטבח ומשנה אותו לגמרי.

עיצוב המטבח

טיפ קטן ואחרון , תמיד טוב להוסיף צבע בבית , צבע מחייה את החלל ושובר את השעמום , אם קשה לכם עם צבעים בולטים לא חייב להתפרע ,אפשר להשתמש בו בנגיעות קטנות כמו בכריות של הסלון , בתאורה , אריחים , שימוש בתמונות עשירות וכו'.

והנה לכם כמה דוגמאות של איך צבע יכול להשפיע על החלל.

עיצוב חדר רחצה

צבע תכלת בעל מראה משי קטיפתי נותן תחושת חמימות בחדר רחצה ומעניק ייחוד למראה הכפרי.
ניתן לראות את הצבע שהוספתי בסלון , הסלון  הוא בעל מראה מודרני , נגיעה קטנה של צבע בכורסאות וכבר יש לנו שמחה בעיניים.

לשירותכם תמיד.

שלכם ,
ליעד הלר
מעצבת פנים

האתר של ליעד

050-2805200

lhdesign20@gmail.com