שוכרים, או בעלי בתים

מיותר לציין שכל עיצוב של מקום מגורים מתבצע לפי טעמם האישי של הדיירים, במגבלות הקירות והתקציב. אם הדירה, או הבית, בבעלות הדיירים אז יש יותר חופש בעיצוב ואפשר לשבור קירות ולהחליף ריצוף, אבל גם לשלם הרבה יותר. אם הדירה בשכירות, או אם סתם אין חשק, כוח וכסף להשקיע בפרויקט עיצובי, אפשר לשנות את המראה מן המסד ועד הטפחות, גם בלי להחליף את כל הקרמיקה ואת כל הדלתות.

ציידי הצבעים

כל בוגר של לימודי עיצוב יאמר לכם שצביעת הקירות היא התחלה מצויינת, זולה וקלה יחסית, המשנה באחת את המראה של הבית. רהיטים שלא זזו ממקומם ייראו אחרת לגמרי על רקע של קיר בצבע מסויים, אבל יש להיזהר משימוש ביותר מדי צבעים. אפשר לאפיין כל חדר בגוון אחר, לצבוע רק קיר אחד בצבע בולט, להשתמש בטכניקות צביעה ובאותו הצבע של הקירות להשתמש גם למקופי הדלתות ואפילו לדלתות עצמן, מה שנותן תחושת מרחב.

עיצוב הדירה | המדריך לעיצוב הבית | פורטל בית משותף

ידיות, או לא להיות

ידיות הן פריט זול, יפה ואהוב מאד על מעצבי פנים, בעיקר בגלל שבעבודה של כמה שניות אפשר לשנות את מראה הדלת. לכן, גיחה לקופסאות הידיות בחנות חומרי בניין תשנה ותשפר את מראה המטבח, האמבטיה, דלתות הבית וגם הארונות והשידות.

אורות, נרות ומנורות

מבחר של פריטים שמחירם אינו עולה על עשרות בודדות של שקלים ישנה לחלוטין את האווירה בבית, אם רק נדע לעשות בהם שימוש נכון. אהילי נייר, נורות בגוון צהוב (ולא לבן!), פמוטות עם נרות, גופי תאורה ייעודיים – כל אלה יעשו פלאים לדירה קטנה, בית מרווח, חדר עבודה, סלון וחדרי שינה. חשוב להתאים את סוג גוף התאורה למטרה ספציפית כמו קריאה, בישול, אווירה וכן הלאה.

בקיצור, לא חייבים לסיים קורס נדל"ן, תואר ראשון בבצלאל, או מגמת עיצוב בשנקר, על מנת לתת מתיחת פנים לבית שלנו, בלי לשבור קופת חיסכון ובלי לשבור את הראש.