הורים רבים משקיעים הון תועפות בעיצוב חדרי הילדים. הם רוכשים רהיטים יקרים, מדביקים טפטים במאות שקלים או מזמינים מעצב פנים שיעצב את החדר למרות רוחו, לעיתים בהוצאה כספית גבוהה ובלי מחשבה אישית על הילד עצמו. עיצוב חדר הילדים באמצעות פריטים פשוטים, כאלו שצריכים להיות בחדר בכל מקרה, יכול להיות עניין פשוט ולא יקר. שטיחים לחדרי ילדים הם דוגמה טובה לפריט עיצובי שיש לו פונקציה שימושית אבל יכול להוסיף גם לא מעט צבע ועניין לחדר.

בחירת השטיח לחדר

שטיחים לחדרי הילדים מוצעים כיום במגוון רחב של דוגמאות וצבעים. ישנם שטיחים חלקים, עם פסים או נקודות, צורות גיאומטריות מיוחדות וגם דמויות שהילדים אוהבים.

שטיחים עם דמויות הם שטיחים אהובים במיוחד, שיכולים להוסיף לא מעט צבע ועניין לחדר, כמו גם קשר אישי עבור הילד שיכול להכניס לחדר פריט עם דמות שהוא אוהב במיוחד, אך מצד שני ההעדפה הזו יכולה להשתנות מהר ואתם תישארו עם שטיח של דמות שהילד כבר לא מתחבר אליה.

אם לילד שלכם אין העדפה מיוחדת לדמות כלשהי, כדאי לבחור שטיח בגוון חלק או בדוגמה בוגרת יותר, שתוכל להתאים לילד גם בהמשך הדרך.

עיצוב חדר ילדים

שילוב השטיח עם פריטים אחרים

כשאתם בוחרים שטיחים לחדרי הילדים כדאי לחשוב על המכלול שיש בתוך החדר. באיזה צבע הריהוט בחדר? האם יש וילונות ואם כן, מה צבעם? מה צבע הטקסטיל על המיטה או על כורסת ההנקה? האם יש רהיטים בצבעים או סגנון מסוים? כל הדברים האלו חשובים כשאתם בוחרים שטיח.

מומלץ לבחור שטיחים בצבעים עליזים ושמחים, אבל כאלו שיתאימו לסגנון של שאר הפריטים בחדר. מומלץ ליצור שילובי צבעים לא מוגזמים, שייתנו לילד הרגשה נעימה ולא חנוקה ולהשאיר את החדר צבעוני ומואר ככל האפשר.

איכות השטיח חשובה, אך גם המחיר

הורים רבים חוששים לרכוש שטיח יקר לחדר הילדים, מפחד שהשטיח ייהרס בהקדם והדבר יגרור הוצאה נוספת. כדאי למצוא את קו הביניים, לא לוותר על איכות השטיח ולבדוק שמדובר בשטיח עמיד וחזק, אבל מצד שני לעשות סקר שוק ולמצוא מקום שמציע את השילוב בין מחיר אטרקטיבי ובין איכות. כך תהיו בטוחים שההוצאה שלכם לא הייתה לשווא.

הגדירו חלל למשחק באמצעות השטיח

שטיחים הם לא רק אמצעים עיצוביים, הם גם שימושיים ואמורים כמובן לספק הגנה מפני רצפה קרה. עבור הילד, השטיח יכול להיות מרחב משחק. הגדירו פינות שונות בחדר באמצעות שטיחים או צרו פינה אחת מרכזית באמצעות שטיח אחד, בהתאם לגודל החדר.

הוסיפו לפינת המשחק על השטיח פופים לישיבה ורביצה, ארגזי צעצועים שקל להזיז ממקום למקום ואפילו שולחן קטן שאפשר לשבת סביבו ולשחק. הגדרת הפינה באמצעות השטיח תעזור לילד לשמור על סדר בחדר, לדעת איפה כל דבר צריך להיות ולמצוא מקום מוגן ונעים למשחק, אירוח, קריאה ועוד.