מה אומר לכם המשפט הבא: “עם פתיחת שנת הלימודים…”? סימן משהוא טוב מתחיל עכשיו. תקופה חדשה וחשובה לילדים. גם אנו יכולים לתרום להתרגשות הזו אם רק נחדש את האוירה בחדרם ונכניס בו עיצוב חדש. אז נכון, יש המון הוצאת ב”פתיחת שנת הלימודים…”. הנה כמה רעיונות שיאפשרו לעשות את זה מבלי להוציא הרבה כסף. כך אפשר להפוך את חדר הילדים למקום מזמין למידה וחברים… ובזול.

צבע. הרבה צבע!

עיצוב חדר ילדיםאת השמרנות נשאיר בסלון ועכשיו אפשר להתפרע.  ילדים אוהבים צבע. זה המקום להיות הכי יצירתיים עם אדומים כחולים, צהובים ירוקים, ורודים סגולים… צבעים שקטים או רועשים. כל מה שעולה על דעתכם, וכמובן דעתם. הכל ייתקבל. לא חייבים לצבוע משטחים שלמים, אפשר לצבוע חלקי קירות בצבעים שיכניסו הרבה שמחה. לפעמים אפשר גם לשחק עם הטקסטורה או עם הטכנולוגיה. יש צבעים שהם מגנט, לוח לגיר או צבעים שניתן לצבוע עליהם עם טוש מחיק. בכל מקרה יש להתאים את הגוון לגילו של הילד.
ואם לא רוצים לצבוע, אפשר לשים טפט. בטכנולוגיות של היום ניתן להדפיס תמונה ברזולוציה גבוה על גבי טפט ולהדביק על הקיר. רק כך הוא יוכל ללכת לישון עם איזה גיבור על שיבחר או להתעורר עם דמות מדיסני. המתגברים יעדיפו תמונות של שקיעה וגולשים.
צבע זה לא רק קירות. יש גם רהיטים. באוירת הקיימות, במקום לזרוק רהיטי עץ שנמאס מהם אפשר לצבוע אותם. אותה סיפריה דהויה או כסאות עץ ישנים יכולים לעבור חידוש בצבע ולרהכניס ריענון לחדר.

איפה שמים?

לעולם אין מספיק מקומות לאכסון בחדרי ילדים. כמה פעמים פשוט דחפתם דברים מתחת למיטה? אז למה לא לעשות את זה קצת יותר מעוצב. לדוגמא, לבנות מגירות מעץ שיאכסנו את הצעצועים והמשחקים בתוכם. ולמי שפחות מיומן, אפשר לקנות קופסאות מעץ, לצבוע אותן, להצמיד להן גלגלים והנה יש מגירות. אגב, אם הן מספיק יפות, לא חייבים לדחוף אותן מתחת למיטה. תנו להן להיות רהיט בפני עצמו בחדר.
אותו עקרון של משחק אפשר לעשות עם מדפים. לצבוע בצבעים מיוחדים, לתלות בצורה לא סימטרית על הקיר ליצור קוביות שהן בעצם מדפים. הכל יהיה שמיש.

ועוד קצת..

שאר האביזרים הם מה שאני מכנה “הציוד המשלים”. כל מיני כריות עם דוגמאות שונות, ידיות מעוצבות לארון או למגירות קיימות, שרשרת עם דגלים צבעוניים שאפשר לעשות לבד, או לחילופין, ליצור מעמד לציורים או תמונות מקבל עם מקלות כביסה מושחלים עליו, אפשר להדביק מעל המיטה אותיות גדולות שמרכיבות את השם, לקשט את שולחן הכתיבה עם מעמדים צבעוניים לעטים ולטושים… כל הדברים הכי לא שיגרתיים שיעלו בדעתכם, כנראה ייתקבלו בברכה על ידי ילדכם.

ואגב, חלק מהעצות ניתן ליישם גם בחדרים של מבוגרים…

לשירותכם תמיד.

דנה מורן – עיצוב פנים
054-7210993
www.danna.co.il