כמה הטיפים חשובים בתהליך עיצוב מטבחים

כיום תחום עיצוב מטבחים הולך ומתרחב, כך שניתן בקלות יחסית לעצב מטבח המותאם במיוחד לצרכים שלכם. רגע לפני שאתם מתחילים במלאכת העיצוב ריכזנו עבורכם כמה טיפים שחשוב לקחת בחשבון ויסייעו לכם בתכנון ועיצוב המטבח:

  • הגדירו את הצרכים שלכם, האם אתם אנשי אפיה, בישול או מיקרו, ובהתאם עצבו את במטבח.
  • העריכו את כמות כלי המטבח שיש לכם ובהתאם בנו את מספר וגודל הארונות.
  • מי המשתמש העיקרי במטבח? עצבו את המטבח בהתאם למשתמש העיקרי.

עיצוב מטבחיםעיצוב מטבחים היום הוא לא מה שהיה בעבר. אם בעבר היו מספר מטבחים סטנדרטיים וצריכים היינו לבחור באחד מהם, כיום יש מגוון יותר גדול וכל אחד יכול לעצב לעצמו את המטבח המתאים לו.  כמה דברים שיש לקחת בחשבון לפני שמתחילים בתהליך העיצוב, לא משנה איזה מטבח תעצבו על זה כדאי לחשוב לפני:

עיצוב מטבח על פי הצרכים של המשפחה

חישבו לרגע על ההעדפות הבישול שלכם. האם אתם מעדיפים לאכול ולהכין אוכל מבושל או שאתם משתמשים יותר בתנור האפייה. או שאתם בכלל מעדיפים לקנות אוכל מוכן ורק לחמם אותו המיקרוגל. לפי ההעדפות שלכם או האופי של המשפחה בכל מה שקשור לשימוש במטבח, לפי זה תעצבו את המטבח שלכם. במידה ואתם מעדיפים אפיה רכזו את המטבח סביב התנור, תכננו כך שהתנור יהיה במיקום נוח ומשטח העבודה יהיה קרוב לתנור. אותו הדבר במידה ואתם משתמשים יותר בכיריים, תכננו את המטבח לפי אופי הבישול המתאים לכם.

תכנון המטבח בהתאם לכמות הכלים

לכולנו יש הרבה כלים, דברך כלל יותר ממה שאנחנו משתמשים ביום יום. חלק מהכלים אנחנו מוציאים רק כשיש אורחים או רק כשאנחנו מכינים ארוחה גדולה כך שבעצם חלק גדול מהארונות של המטבח הם לאחסון של הכלים שלנו. לפני שאתם מתכננים ומעצבים את המטבח, חישבו רגע כמה כלים יש לכם, כמה כלים צריכים להיות בהישג יד וכמה ניתן לאחסן במקום פחות נגיש. לפי החישוב הזה בקלות תוכלו לעצב לעצמיכם את הסידור של הארונות, כמה מגירות יהיו, מה יהיה בכל מגירה. חשוב שתחשבו על מה יש לכם לפני כך שלא ייווצר מצב שבו יש לכם יותר מידי כלים ואין לכם מקום לאחסן אותם.

עיצוב מטבחים בהתאם למשתמש העיקרי

כשמעצבים את המטבח חשוב לחשוב קודם מי המשתמש או המבשל העיקרי, ובהתאם לעצב את המטבח כך שיהיה לו נוח להשתמש. למשל, אם במשפחה נהוג שהילדים מגיעים ומכינים לעצמם את הארוחה חשוב שהמיקרוגל או התנור וכלי האוכל יהיו בהישג ידיהם למנוע 'תאונות' ומצבים מסוכנים. בהתאם למבשל העיקרי, נעצב את המטבח לנוחיותו ובהתאם להעדפותיו.