אז החלטתם להחליף את המטבח הישן ולעצב מטבח חדש. מלבד החזות של המטבח יש כמה החלטות שצריך להחליט שיאפשרו לכם ויכוונו אתכם לבחור בעיצוב המתאים לצרכים שלכם ועזור לכם לא לטבוע הים המטבחים הקיימים בשוק. הינה כמה עצות מבעלי מקצוע של המוקד לדייר.

עיצוב המטבח לפי אופי המשפחה ומי 'מבקר' בו

כשמחליטים לעצב את המטבח לרוב יש לנו נטייה לעצב את מטבח החלומות שלנו, וזה בסדר רק בדרך למטבח החלומות כדאי לחשוב על כמה דברים חשובים בכדי להפוך את המטבח לפראקטי ונוח לכל דיירי הבית ולהתאים אותו לאופי המשפחה. אז קודם כל, מי המבשל בבית, ואין הוא אוהב את סידור המטבח. מי משתמש בכלים בבית, האם הילדים שמגיעים מבית ספר ומכינים לעצמם אוכל יכולים להגיע בקלות לכלי האוכל או למדפים. האם נהוג בבית להשתמש בכיריים או בתנור יותר או בכלל במיקרוגל, אופי הבישול המועדף יעזור לכם לקבוע היכן ימוקמו הכלים במטבח, האם הסכום יהיה ליד הכיריים או דווקא ליד המיקרוגל.  היכרות או ניתוח של אופי המשפחה יוכל לעזור לכם מאוד בעיצוב במטבח.

עיצוב מטבח, עיצוב מטבחים, עיצוב דירה, עיצוב בית

חיפוי זכוכית במטבח כחלק מעיצוב המטבח

כיום, כאשר המטבח מהווה חלק מחלל גדול הכולל גם את הסלון וגם את פינת האוכל, העיצוב שלו הפך להיות הרבה יותר חשוב. בעיצוב המטבח אנו רוצים להשתמש בחיפוי שיתאים לנו לשאר חלקי החלל – גם לכיור גם לארונות המטבח, גם לפינת האוכל.

חיפוי זכוכית במטבח יכול להיות פתרון נהדר מכיוון שישנו מגוון עצום של זכוכיות בצבעים שונים, מגוון של דוגמאות על הזכוכית ואף ניתן להדפיס תמונות (אותן תוכלו לבחור בעצמכם) ולשלב צבעים שונים לפי בחירתכם. המגוון העצום הקיים כיום בעיצוב זכוכית למטבח הופך את חיפוי הזכוכית בעיצוב המטבח למתאים כמעט לכל ריהוט שקיים.

עיצוב המטבח לפי סדר ההתנהלות במטבח

לא פחות חשוב לעיצוב המטבח הוא סדר ההתנהלות בזמן הבישול במטבח. מה עושים קודם, מה אחר כך ומה בסוף, ליצור כאילו רצף או מסלול של פעולות ועל פיהן לעצב את המטבח. אנחנו מוציאים משהו מהמקרר, שוטפים אותו, מעבירים אותו לעיבוד על משטח העבודה ואז או מעבירים אותו לתנור או לכיריים. מטבח שנוח לעבוד בו יהיה מסודר לפי סדר הפעולות, לעל פי אלו נסדר את הכלים והריהוט במטבח.

איך לא לעצב מטבח וגם להיות באופנה

אין מה לעשות, אנחנו מושפעים מטרנדים אופנתיים שלא פסחו על המטבח, כולנו רוצים להיות מעודכנים וסיור בחנויות או במגזינים יבהיר לנו מה אופנתי עכשיו. אבל על זאת יש להתחשב בכמה דברים, קודם כל המטבח הוא לא חלק בלתי נפרד מהבית וכדאי להקפיד כי עיצוב המטבח יתאים כמובן לשאר חלקי הבית. שנית, חשוב להתאים את עיצוב המטבח לאופי המשפחה, לנוחיות המשפחה ולבחור מטבח או אפילו אלמנטים של המטבח האופנתי ולשלב אותם במטבח שאת מעצבים. לבחרו את הריהוט, האביזרים וכל מה שנחוץ במטבח כך שיתאימו לעיצוב אופנתי אבל גם יהיו פראקטיים ונוחים לשימוש.