בעשור האחרון חוללו טכניקות עיצוב קירות בגבס מהפכה בעולם עיצוב הפנים. זאת בזכות האפשרות ליצור קירות גבס מעוצבים באופן עצמאי או בעזרת אנשי מקצוע באופן פשוט, נקי ומהיר, ובמחיר זול בהרבה לעומת בנייה בבלוקים. מעבר לכך,בעזרת קירות גבס מעוצבים ניתן לספק אינספור אפשרויות בנייה ועיצוב בחלל הפנימי בהתאם לצרכיהם ולטעמם של בעלי הבית, ומעניק לחדרים חזות ייחודית ומעניינת.

קירות גבס מעוצבים – תכנון הקיר

למעשה, קירות גבס מעוצבים משמשים למגוון גדול של מטרות כגון לצורכי לוגיסטיקה, שינוי מבנה החלל או שיפור חזותו. לכן, תהליך יצירתם של קירות גבס מעוצבים מתחיל בתכנון הקיר הרצוי עם איש מקצוע, בהתאם למטרת הקיר, גודלו וצורתו, מיקום התשתיות המיועדות לעבור דרכו וסגנון עיצוב הבית. בתוך כך, קיימים סגנונות עיצוב רבים לקירות גבס המשדרגים את החלל עד כדי יצירת אומנות. חשוב לבחור בסגנון עיצוב המתאים למסר ולמראה הכללי של החלל בו הוא ניצב, תורם לתחושת המרחב בחדר ומעניק ערך מוסף המשלב פרקטיות וייחודיות.

קירות גבס מעוצבים

קירות גבס מעוצבים – בחירת סוג הלוח

לאחר הגדרת מטרות קיר הגבס ושימושיו יש לבחור בלוח הגבס המתאים. חשוב לדעת כי קיימים סוגים שונים של לוחות גבס כאשר לכל לוח תכונות ייחודיות משלו:

  • לוח גבס רגיל- זהו לוח סטנדרטי בעל גוון בז' ובעובי 12 מילימטרים.
  • לוח גבס ורוד או אדום – בעל עמידות גבוהה לאש ומוצע בדרגות עמידות שונות.
  • לוח גבס ירוק – עמיד בפני רטיבות ומשמש לחדרי אמבטיה ומטבחים.
  • לוח גבס מחורר- לוח גבס רגיל המיוצר עם חורים שמשתנים בקוטרם ובפיזורם, ונועד ליצירת קירות דקורטיביים או אקוסטיים.

קירות גבס מעוצבים – בנייה

קירות גבס מעוצבים נבנים על גבי שלד של מסילות וניצבים העשויים מפרופילי פח, אשר מתוכננים ונבנים בהתאם לצורת הקירות. את המסילות מחברים לרצפה או לקיר בעזרת ברגים, ועל גביהן מחברים בהברגה את הניצבים. את הלוחות לקירות הגבס חותכים עם סכין חיתוך בהתאם לגודל הרצוי, ובמידת הצורך משייפים את קצותיהם. לאחר מכן מחברים את הלוחות לשלד בעזרת ברגיי גבס מיוחדים המשוקעים אל תוך הלוח. אחרי שכל לוחות הגבס הוצבו יש להגן על פינותיהם באמצעות התקנת פינות מיוחדות. את הלוחות מחברים זה לזה בעזרת סרט שריון ולאחר מכן מורחים שפכטל על גביו ועל פני כל  קיר הגבס, וכשהשפכטל מתייבש צובעים את הקיר.

קירות גבס מעוצבים – כל מה שצריך לדעת

מתעניינים בקירות גבס מעוצבים? רוצים לקבל עוד מידע, נתונים מקצועיים או הצעות מחיר? אם כן – לחצו כאן לקבל הצעת מחיר, כך תוכלו לשדרג את ביתכם בפשטות ובמחיר משתלם במיוחד.