תיבת דואר לא נתפסת בעיני רובינו כמשהו שאפשר או צריך להשקיע בו מאמץ. אלא שתיבת דואר, בעצם, היא חלק מהכניסה לבית שלנו ואם אנחנו כבר משקיעים בכניסה מרשימה ומעוצבת אז למה לא לעצב תיבת דואר? למי שכן רוצה לעצב לעצמו תיבת דואר מרשימה, ריכזנו עבור מספר רעיונות, מאיזה חומרים, באיזה עיצובים ואפילו איך לבנות תיבות דואר לבד או יותר נכון עם הילדים.

חומרים שמהם בונים תיבות דואר

מרבית מתיבות הדואר שמייצרים כיום הן מאלומיניום. למרות שלאלומיניום יש מראה מאוד אחיד וקשר לדמיין תיבת דואר מעוצבת מאלומיניום, תופתעו לדעת שהיום ניתן למצוא אלומיניום בצבעים שונים, בעוביים שונים ודווקא ניתן לעצב תיבות מאוד מרשימות מאלומיניום. חומר נוסף שניתן להשתמש בו הוא ברזל, היתרון של ברזל, מלבד היופי הייחודי לו, הוא החוזק שלו והעובדה שברזל בטיפול נכון יכול להחזיק הרבה מאוד שנים. ברור שלעצב תיבת דואר מברזל משמע לפנות לבעל מקצוע אבל כיום ניתן לעצב תיבות דואר יפות, צבעוניות ומרשימות מברזל. חומר נוסף שניתן להשתמש בו בעיצוב תיבות דואר הוא עץ. כאן יש אין סוף אפשרויות לעיצוב, אין סוף צבעים, תוספות ואפילו אפשר להפוך את המלאכה לפעילות לכל המשפחה מה שהופך את המשימה למהנה יותר.

תיבות דואר בסגנון רטרו

תיבות דואר מעוצבות טרנד ברטרו מגיע לכל מקום, גם לתיבות הדואר. אז מה דעתכם על תיבת דואר בסגנון בריטי? תיבות דואר אדומות עם סמלי הממלכה הבריטית, האריה עם בטבעת בפיו או שני אריות עומדים זה מול זה. או מה דעתכם על תיבת דואר בסגנון איטלקי בצורת בית קטן בצבע ירוק עם עיטורים שנים על גבי התיבה. או אולי תיבת דואר בסגנון אמריקאי, תיבה ארוכה וצרה מותקנת על עמוד ובצידה מקל אדום המעדכן אתכם במצבה של התיבה. או שאולי אתם אוהבים תיבה מינימליסטים שאז תבחרו בחריץ מכתבים פשוט וקלאסי שמולבש על הדלת עצמה. אלו הם ועוד מגוון סוגי תיבות שניתן להשתמש בהם להשראה בעיצוב תיבת דואר מעוצבת.

מה לא לשכוח כשמעצבים תיבות דואר?

החלטתם לעצב בעצמיכם תיבת דואר, רק אל תשכחו כמה דברים חשובים. א. גודל הפתח להכנסת המכתבים, רצוי להקפיד שהפתח יהיה בגודל הסטנדרטי ואפילו יותר כך שלא תהיה בעיה בהכנסת דברי הדואר שאתם מקבלים. ב. גודל התיבה, שימרו על גודל מתאים לא רק למכתבים אלא גם לעיתונים או קבלת עלונים. ג. פתיחה קלה, שימו לב כי הפתיחה של התיבה יהיה נוח וקל לכל המשתמשים בתיבה.
אז שיהיה בהצלחה.