פרגולות עץ הן האקססוריז החדש לדירה, לבית הפרטי או לכל בית שמכבד את עצמו. פרגולות עץ הופכות לחלק אינטגראלי בעיצוב הכללי של הבית. כיום, קשה למצוא בתים שכבר בתכנון המקדים לבית, לא הוזכר הנושא של פרגולות עץ. אחד היתרונות הגדולים של פרגולות עץ הוא העובדה שהשימוש בהם אפשרי בכל עונות השנה. פרגולות עץ יוצרות אווירה טובה ומהוות מקום מצוין לבילוי זמן איכותי עם המשפחה, קרובים וחברים הבאים לבלות אצלכם בכל אחת משעות היום.

פרגולות עץ איכותיות ניתן למצוא בכל הארץ, הן זמינות ואת רוב הסוגים ניתן אפילו להרכיב לבד בלי עזרה חיצונית. פרגולות עץ תלויות הן הסוג היחידי שעל מנת להתקין אותן יש צורך לבצע תכנון מוקדם עם מהנדס מורשה. זאת על מנת להבטיח 100% בטיחות בעת ההתקנה ולאחר מכן בעת השימוש בפרגולה. פרגולות עץ מתחלקות לארבעה סוגים עיקריים, כאשר כל צרכן בוחר בסופו של דבר, את סוג הפרגולה שהכי מתאימה לעיצוב הכללי של הדירה או הבית. הבחירה מתבצעת לרוב על פי השטח הפנוי וגודל הפרגולה.

פרגולות עץ | פרגולה | המדריך לעיצוב הבית | פורטל בית משותף

פרגולות עץ שנמכרות בארץ מתחלקות לארבעה סוגים עיקריים:

פרגולות עץ תלויות: אלו הן פרגולות עץ הנתמכות ע"י כבלים מברזל המקובעים לקיר הבית. פרגולות עץ יוקרתיות אלו, אינן מתאימות לקיבוע בכל מקום, יש צורך בתכנון מוקדם הנעשה ע"י מהנדס מורשה. היתרונות העיקריים של פרגולות עץ אלו שהן אינן תופסות מקום רב כיוון שאינן זקוקות לעמודי תמיכה. בנוסף, אין פגיעה בריצוף והן מוסיפות מראה לבית מראה ייחודי ויוקרתי.

פרגולות עץ מעץ רב שכבתי: פרגולות עץ אלו הן פופולאריות ביותר בזכות הגמישות העיצובית ויכולת ההתאמה לדרישות הלקוח. כל פרגולה בנויה משכבות עץ המודבקות אחת לשנייה המאפשרות מגוון חתכי רוחב ועובי של הקורות התומכות. יתרונותיה של פרגולה זו מעץ הם המראה הנקי, החוזק והעמידות הגבוהה.

פרגולות עץ מעץ גושני: פרגולות עץ אלו מתאפיינות בקורות  עץ גדולות ומראה מאסיבי. המראה הכפרי של פרגולות עץ אלו הופך אותן לאהובות בקרב צרכנים רבים, בעיקר בעלי צימרים.

פרגולות עץ מעץ אורן פיני: פרגולות עץ אלו עשויות מלוחות צרות וארוכות של עץ אורן פיני, המשתלב בצורה נהדרת עם הנוף הטבעי.

מהר מאוד תגלו את התועלות העיצוביות והחווייתיות שמצפות לכם עם התקנת פרגולות עץ בבית שלכם. עם קצת דמיון ועם קצת השקעה, זו תהיה הפינה החדשה לבלות בה עם כל המשפחה.

הכתבה והתמונה באדיבות: סחר עץ