גם בשיאו של הקיץ כדאי לשפץ את הגינה. זו עדיין העונה הכי ארוכה בישראל ולכן ניתן להיה להנות מגינה יפה לעוד הרבה זמן. השינוי המשמעותי ביותר יהיה ריצוף חדש. ואין כמו ריצוף עץ כדי להשלים את החלום הישראלי.  אלא שעץ הוא חומר שמזג האויר הקייצי לא עושה עימו חסד. הוא מתבלה מהר, דוהה ודורש טיפול רב. לא סתם הצעקה האחרונה בריצוף חוץ שייכת דווקא לתחליפי עץ. ישנם לא מעט אפשרויות שיכולות לתת מראה דומה, איכות טובה ונוחות רבה יותר בתחזוקה. הנה כמה אפשרויות:

פורצלן דמוי עץ

לא בכדי אריחי פורצלן דמויי עץ הם הדבר החם הבא ריצוף החוץ. מדובר על חומר עמיד ונוח לתחזוקה. אריחים אלו מושפעים מעט מאוד ממזג האויר. השמש אינה צורבת אותם ומשנה את צבעם וגם המים לא מפחיתים מעמידותם. ישנם דגמים רבים שמעוצבים בטקסטורות שמדמות את קורות העץ שאנו רוצים לראות עם חומרים אנטי סליפ שמותאמים לחוץ. גם גודל האריחים דומה לאלו של רצועות העץ של הדק.  כך שניתן לקבל את המראה החמים הרצוי בנוחות שימוש עמידה לאורך זמן. בכל אחת מהרשתות הידועות תוכלו למצוא מבחר לא קטן של אריחי גרניט פורצלן דמויות עץ שמותאמות למטרה שלנו.

ריצוף בטון דמוי עץ

המונח הידוע בתחום הזה הוא "בומנייט". זהומשטח בטון מוחלק שניתן להטביע בו מספר דוגמאות וטקסטורות. האחת מהן היא של עץ. כמו כן, הוא מגיע בגיוון על פי רצון הלקוח ועם חירוץ כזה שמדמה את המשטח למשטח עץ.מכיוון שמדובר במשטח שמיישמים במקום ללא מרצפות הוא יכול להתאים לכל צורת שטח שהיא. היתרונות בולטים: משטח מאוד חזק, עמיד בשחיקה. מצד שני, מקרוב רואים שלא מדובר בעץ אלא בתחליף

ריצוף פלסטיק דמוי עץ

ריצוף של אריחים בגדלים קבועים שעשויים בעיקר מאבקת עץ ומפלסטיק. האריחים מגיעים עם פינים בצדדים ולכן ניתן להרכיב אותם אחד אל השני יחסית בקלות באופן עצמאי וללא צורך של בעל מקצוע. ניתן ליישם אותם על גבי ריצוף קיים בעיקר במקומות שבהם אין הפרש מפלסים גדול ולכן לא ניתן לבנות תשתית לבטון או לעץ. החסרון הוא בניראות. החזרתיות גבוה והם לא באמת נראים כמו עץ. הפלסטיק ניכר בהם

ואם בכל זאת עץ

ישנם מספר חברות שמספקות אריחי עץ מודולרים. הם מגיעים בגודל אחיד וניתן, בהרכבה עצמית, לבנות משטח מעץ ללא כל צורך בקונסטורקציה מיוחדת. לרוב האריחים האלו עשויים מעץ איפאה או טיק עם גימור מקצועי ומהוקצע. העלות, כמצופה, נמוכה בהרבה מזה של התקנת דק מעץ  אולם העמידות לאורך שנים גם נמוכה.
בתקווה שתהנו מהריצוף החדש עוד העונה.

דנה מורן – עיצוב פנים
www.danna.co.il