כשחושבים על מיטות מתקפלות ישר עולה תמונה של מיטת קפיצים לא נוחה ולרוב גם לא אסטטית במיוחד וקשה לדמיין אותה כפריט עיצובי לבית. אבל כיום, עם הבאתם של המיטות המתקפלות הנסתרות לארץ, אנחנו יכולים בהחלט להתחיל להתייחס למיטות מתקפלות כפריט מקובל בעיצוב הבית.

מיטה מתקפלת לקירמיטה מתקפלת לקיר

אז מה זה בכלל מיטות מתקפלות נסתרות ולמה זה טוב?

מיטות מתקפלות הנסגרות או לתוך ארון מעוצב, או שהופכות לשידה מעוצבת, או ספה שהופכת למיטה או לפריט ריהוט דקורטיבי. אז היתרון של מיטות מתקפלות כאלה הוא שהן לא רק מיטות לאורחים שמגיעים מיד פעם ואין להם איפה לישון אלא אלו מיטות איכותיות שיכולות לשמש את דיירי הבית תוך חיסכון משמעותי במקום. לרוב, המיטה תופסת לנו חלק גדול מהחדר, בין אם מדובר בחדר שינה של ההורים ובין אם מדובר בחדר הילדים וכל אפשרות לצמצם את שטח המיטה מבלי להקטין אותה הרי זה משובח. יתרון נוסף הוא כמובן כשאין מיטה ניתן לנצל את מרחב המחיה של החדר טוב יותר.

איך ניתן לשלב מיטות מתקפלות נסתרות בעיצוב חדרי שינה

אז כשבאים לעצב את חדרי השינה, למשל של הילדים, ניתן להשתמש במיטות מתקפלות נסתרות. במקרה זה ניתן לסגור את המיטה לארון בגדים כך ששתיים מדלתות הארון הן בעצם המיטה עצמה ושאר הדלתות יהיו דלתות ארון הבגדים של הילדים. כאן ניתן לבחור הדגם שיתאים לחדר הילדים. אם מדובר בחדר של שני ילדים או יותר ניתן לבחור בדגם המשלב שתי מיטות מתקפלות נסתרות גם משתלבות לארון בגדים או ארון משחקים. בחדר השינה ניתן לבחור בדגם מיטה הנסגרת לשידה יפה שיש בה מדפים לספרים, מנורת לילה עוד.

מיטות מתקפלות נסתרות כפתרון לאירוח

אז אתם אנשים שאוהבים לארח אבל אין לכם חדר מיוחד לאורחים ולרוב האורחים ישנים בסלון או בחדר העבודה שלכם. אז במקום מיטת קפיצים מתקפלת אתם יכולים לבחור במיטה מתקפלת נסתרת הנסגרת לשידה מעוצבת או מזנון מעוצב שאינם תופסים מקום רב ויכולים בקלות לשבת בסלון ולהשתלב עם הריהוט הקיים. אפשרות נוספת היא לבחור דגם של מיטה שביום היא ספה בינונית בגודלה ובלילה היא נפתחת למיטה זוגית נוחה. אם אתם מעדיפים שאורחים ישנו דווקא בחדר העבודה שלכם, ישנם היום דגמים יפים של מיטות שנסגרות לשולחן עבודה נוח, כמו שאומרים שתי ציפורים במכה אחת.